Centrum Depilacji Laserowej
cdl1
cdl2
LIGHTSHEER XC
depilacja-laserowa1
kosmetyka-laserowa3
Depilacja laserowa w Gnieźnie przy zastosowaniu jedynego w Gnieźnie lasera diodowego LIGHTSHEER XC.

Naszymi założeniami jest to, aby depilacja laserowa była

  • Bezpieczna – w swej pracy korzystamy z najwyższej klasy technologicznej laserów
  • Skuteczna – efekty depilacji laserowej są już widoczne po 3 zabiegach
  • Szybka – duża głowica lasera znacznie skraca czas trwania zabiegu
  • Przystępna cenowo – niewielki koszt depilacji i indywidualne podejście do klienta

Jak działa depilacja laserowa ?

Depilacja laserowa swe działanie opiera na zjawisku określanym jako selektywna termoliza, które jest wywoływane w mieszku włosowym. Światło lasera jest częściowo pochłaniane poprzez struktury mieszków włosowych zawierających melaninę. Zmiana światła lasera w ciepło doprowadza do zniszczenia elementów włosów odpowiedzialnych za ich wzrost. W wyniku tego zostają zniszczone mieszki i tym samym następuje trwała utrata owłosienia.

Wynika badań potwierdzają, że depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna w przypadku włosów będących w okresie aktywnego wzrostu (anagen). W przypadku dwóch pozostałych faz – zaniku włosów (katagen) oraz spoczynku włosów (telogen) depilacja laserowa jest nieskuteczna. Dlatego, wskazane jest wykonanie minimum trzech zabiegów w odstępach co około 6 tygodni.

Technologia IPL

Technologia IPL jest szczytowym osiągnięciem w kosmetologii i medycynie estetycznej!

Fotoodmładzanie IPL to znakomity zabieg polegający na odmładzaniu przy pomocy światła. Silne światło o odpowiedniej długości fali (technologia IPL) pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych. Światło emitowane przez laser usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania czasu, słońca i/lub chorób skóry.

ti

Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów, które wykonuje się raz w miesiącu. Kartą atutową kuracji jest zmiana jakości skóry, a nie jej ilości jak w przypadku operacji plastycznych, w których skórę wycina się. Każdy zabieg fotoodmładzania odbywa się na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje fantastyczny efekt!

Światło IPL usuwa:
– przebarwienia,
– piegi, ostudę,
– plamy posłoneczne i starcze,
– popękane i poszerzone naczynia krwionośne,
– rumienie,
– trądzik różowaty,
– rozszerzone pory skórne, łojotok,
– zmarszczki, skórę „zmęczoną”,
– wpływa na poprawę elastyczności i sprężystości skóry,
– światło IPL trwale usuwa owłosienie!

Laserowe usuwania owłosienia

Światło lasera IPL emituje łagodną wiązkę promieni /nie wpływa na funkcje organizmu/ przenikającą przez skórę, aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpow­rotnie cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry!!!

Należy wiedzieć że:
Włosy nie rosną równocześnie. Część z nich znaj­duje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło IPL. Pozostałe włosy są w fazie ? uśpienia”, która ma różne okresy trwania /3-8 tygodni/. Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu wło­sa. Dlatego też, aby usunąć większość owłosienia zabiegi muszą być powtarzane minimum 3-4 razy. Przed zabiegiem włosy powinny być usunięte /golarka, krem depilacyjny/

Przez cały okres leczenia nie należy usuwać owło­sienia woskiem, depilatorem. Nie należy się opalać / solarium, słońce/ Nie należy pić ziół z nagietka, dziurawca około 2-3 tyg. przed zabiegiem

Nie należy stosować leków światłouczulających /np. tetracykliny/